ÕHULILLESEADE Ionantha guatemala, Schiedeana, multiflora green

Õhulilleseade Ionantha Guatemala, Schiedeana ja Multiflora Green klaasist vaasis (13cm) marmorkividel

Eksootilise välimusega graatsilised õhulilled ehk tillandsiad ei vaja kasvamiseks mulda vaid saavad oma toitained õhust. Nende kodumaaks on Kesk- ja Lõuna-Ameerika, kust nad on liikunud omapäraste toataimedena üle kogu maailma. Kompositsiooni kuuluvad taimed pärinevad Guatemalas, iidse maiade tsivilisatsiooni aladel kasvanud taimede seemnetest.

Õhulillede olemasolu kodus muudab elukvaliteeti. Aseta nad öökapile magamistoas või aknaga vannituppa, kus on õhulilledele sobiv valgus ja meeldiv niiskus. Töölaual mõjuvad õhulilled eriliselt inspireerivalt.

Hooldamine: 

õhulilled vajavad kasvamiseks valgust aga vältida tuleb otsest päikese peale langemist. Piserda õhulilli paar korda nädalas toasooja veega, kõige parem on vihma- või lumesulamise vesi. Iga paari nädala tagant võta õhulilled terraariumist välja ja leota (vannita) neid vees 2-3 tundi. Peale leotamist lase lilledel alati ära kuivada (asetades nad tagurpidi), et liigne niiskus ei tekitaks lehtedes mädanikku. Veevajadust näitavad taime lehed, mis tõmbuvad kuivaga rohkem kokku ja krussi. Õhulillede värvus varieerub valgekast hallist kuni erksa roheliseni. Mida hallikam taim, seda enam talub ta päikesevalgust ja seda vähem vajab ta niiskust. Mida rohelisem taim, seda vähem talub ta otsest päikesevalgust ning samuti vajab ta ka veidi enam veega piserdamist. Õhulillede kuivanud otsi või alumisi lehti võib vajadusel julgelt kärpida.


 

Läbi müüdud