Rudolf Steineri enam kui sada aastat tagasi tehtud ennustus on täitunud

Müstik ennustas, et kunagi tuleb droog, mis eraldab vaimu kehast, inimene, kellele seda droogi on manustatud, kaotab vaimutunnetuse ning siinsamas olev vaimuilm jääb neile kättesaamatuks.

See inimene hakkab pidama jutte vaimuilmast luuluks, ulmeks, teda valitseb vaimu eitamise jõud, mateeria usk. Ei ole vist mõtet pikalt keerutada, mis see droog on, mida inimestele manustada tahetakse. Kliendid, kes seda on lasknud endale manustada, kirjeldavad üks-ühele sedasama, mida Steiner 20. sajandi alguses ühes oma loengus on kirjeldanud. Märkimist väärib asjaolu, et need inimesed on keskmisest inimesest teadlikumad aga ka tundlikumad, nad panevad muutusi iseendas tähele. Keskmine inimene, kes elab vaimueituse tähe all, ei märka midagi. Ometi on mõju olemas. Tuleb arvestada sellega, et inimkond ei püsi paigal ning just praegu on aeg, kus paljude jaoks vaimuilm end avab. See ei juhtu üleöö, protsess, valdavalt, on aeglane kuid järjepidev.

Inimeste peamine ülesanne preagu on tunda ära jõud, mis neile mõju avaldadad, näha selle tegelikku sisu ning sellest johtuvalt teha omad valikud. Tihtilugu nõuab see inimeselt selgroogu, sisukust aga ka suures annuses usaldust.

Üldistatult öeldes, on praegune ajahetk isikliku ja sealtkaudu ka kollektiivse karma avaldumise aeg, probleemid, kitsaskohad meis tulevad esile, eelkõige tervise ja suhete kaudu. Karmaliste asjade võlu ja valu seisneb selles, et see tuleb esile ja ei kipu niisama lihtsalt ära minema. Karma võib olla häirivalt püsiv ning sellega tuleb olla kannatlik.

Inimestena tuleb meil oma mõtteviisides ja elukorralduses teha muutusi. Võib-olla oleks alustuseks hea mõtiskleda edu ja edukaks olemise mõiste üle, see isiklikul tasandil ümber defineerida ning vaadata elule uue pilguga.


27.novembril kell 11 toimub Katku Kojas vabastava hingamise grupiseanss. Pikemalt uuri SIIT.
Eelmine
Millised kaardid sul taskus on ?
Järgmine
Käsu täitmine ei vabasta inimest põhjuse ja tagajärje seadusest

Lisa kommentaar

Email again: