Sildid:

Millistes aspektides oled sa oma elus ohver ?

Meil kõigil on teatud kindlad aspektid, milles me oleme oma elus ohvrirollis. Meie ülesanne on tulla nendest rollidest teadlikuks ning vabastada see informatsiooniline programm oma tedvusväljast.

Meie elu suurim probleem seisneb selles, et me vaatame elule inimeseks olemise tasandilt, maistest vormidest lähtuvalt. Olles inimene ei taju me suuremat plaani, kõrgemat tasandit, vaid otsime lahendusi ning anname olukordadele hinnanguid madalamalt tasemelt lähtudes ehk tervikpilti hoomamata tegeleme me oma eludes mikrojuhtimisega.

Meid on koolis õpetatud teatud viisil mõtlema, meile on antud fragment reaalsusest ning me analüüsime seda teatud viisil ning teeme sellest järeldusi – miski on õige, miski ebaõiglane ning ülekohtune, et midagi on valesti. Sellega kujundame me välja oma käitumise. Me ei teadvusta tegelikult oma hoiakute juurpõhjuseid.

Me soovime teha maailma paremaks paigaks kuid meie soov võib olla kantud ohvrirollist. Seega soov muuta maailma ei ole alati tingitud kõrgemast meis, vaid meie endi seesmisest konfliktist, meie enda seesmisest suutmatusest.

Millised on ohvrirollide indikaatorid? 

Iga kord kui:

avastad ennast võitlemast mingite õiguste eest;

kui tunned, et elu on olnud kuidagi ebaõiglane;

kui tunned, et oled sattunud kellegi rünnaku alla;

kui arvad, et töö mida teed, ei ole päriselt see;

kui partner võiks olla nii aga mitte naa;

ma ei saa sellepärast, et...

seda loetelu võiks jätkata. Aga mõte on üpris selge – iga kord, kui arvad, et probleem asub kusagil "seal", oled sa oma elu suhtes ohver. Inimesed on valmis looma endale raskeid haiguseid, et tugevdada oma ohvrirolli. Nõnda kaua, kuni inimesed ei ole valmis oma ohvrirollist loobuma, ei saa neid mitte keegi ka aidata. Ehk kõik haigused on seotud inimese ohvriks olemise rolliga!

Kuna ohvriks olemine on seotud meie sisemise konfliktiga, siis tuleks meil lahendada välise asemel omi seesmisi lahkhelisid (eesti keel on huvitav - helid mis lahknevad ehk ebakõla).

On hetki elus (kui saame valgustatud), kui meid tõstetakse selle elu kohale, meie vaatepunkt asetub palju kõrgemale kui see, millelt me oma elu igapäevaselt vaatame, meile avaneb kõrgem (juhtimis)tasand, siis me mõistame, et maailmas on kõik omal kohal, tavaolukorras me lihtsalt ei saa sellest aru, et see nii on.

Eelmine
võida vaimne laiskus ja sa jõuad suhtes uude kõrgusesse
Järgmine
Sa ei ole üksi ja sa saad hakkama

Lisa kommentaar

Email again: