Kõrgema ühendamine maisega

Ei ole õige, kui ajad vahendeid valimata, pimedalt oma asja. Ei ole õige kui ootad, käed rüpes, et kõrgem avalduks läbi sinu. Need vastandid peavad sinus olema tasakaalustatult ühendatud.


Kuidas ühendada maine mõte kõrgemaga? Selleks on vaja muuta ainult üht – selle asemel, et vaadata, mis mul täna võimalik teha on ja milline olukord minu ümber on, tuleks keskenduda sellele, mida sinu hing ihkab. Selle juurde tuleb pöörduda tagasi iga päev, iga tund iga hetk. Eriti siis, kui meie meel argielu eksirännakutes kaotsi kipub minema. Ka siis, kui see tunne on pelgalt abstraktne, tuleks tähelepanu sellel hoida, sest nõnda saab see ebamäärasus toitu ja mis saab viimast, saab ajapikku ka meie sees selgeks hingepildiks. Just viimasest lähtuvalt peaks inimene oma maiseid samme seadma.

Selle hingepildi ümber elab, või täpsemalt öeldes, seda hägustab meie ego. Ego on meie isiklik (madalam) ettekujutus oma hingepildist, see on meie soov kuidas elu peaks välja nägema, mida sisaldama. Altpoolt üles vaadates on olukord alati teine kui ülevalt alla vaadates. Ilmselt on igaüks seda elus kogenud kui on näiteks lapsena roninud kõrge puu otsa. Ülevalt vaadates paistavad kätte objektid, mida maapinnal olles ei hooma, perspektiiv on muutunud. Kannatuse lähtekoht seisnebki selles, et me ei soovi vastu võtta ja rakendada ülevalt avanevat perspektiivi, vaid arvame, et see, mis avaneb puu all olles, on kuidagi olulisem, parem, õigem.

Seega on iga kannatus mida inimene kogeb, algpõhjuslikult tema enese looming. Kui sa soovid oma ego teadvustada, siis kõige parem on teadvustada sellist terminit nagu mõõdetavus. Egole on iseloomulik hinnata, mõõta, võrrelda. Seda teadvustades hoomame kui suures ulatuses on tänane maailm ego poolt juhitud. Märka hetki kui sa mõõdad, võrdled, hindad.

Kõik eelnev ei tähenda, et inimene ei peaks ennast analüüsima, viimane lihtsalt ei tohiks olla inimese tõe lähtekoht. Kõige olulisem on siiras püüdlus. 

Eelmine
Tõlkes kaduma läinud ehk millal naine ja mees üksteist ei mõista
Järgmine
Armastuse müstika

Lisa kommentaar

Email again: