Kes tervenevad haigustest?

Tervis ei ole ühesuunaline tänav, kuhu sattudes ei saa ümber pöörata, tagasi sõita või äärmisel juhul tagurdada. See on alati kahesuunaline tee. Haiguslikest ebakõladest on võimalik välja tulla. Selleks aga tuleb ette võtta muutuste tee.


Iga nähtus maailmas kannab korraga kahte sõnumit – nähtavat ja alltekstilist. Erinevate haigustega on sama lugu – nad kannavad alltekstilist sõnumit. Inimese ülesanne ei ole mitte leida moodsaid ja uusi ravivõimalusi, vaid aru saada, mis alltekstiline tähendus haigusel (ebakõlal) on.

Terveks saavad inimesed, kes mõistavad, mis muster (mõte, emotsioon, sõna, käitumine) on neid sellesse olukorda viinud. See pole juhuslik juhtumine, et näe läks nii ja kogu lugu. Sel on oma kindel põhjus ja kui sõlmeots kätte saada, siis on imed võimalikud. Kui haiguse juurpõhjus üles leida, võivad ka pikaajalised kroonilised vaevused päevadega kaduda. Jah, selleks tuleb tabada juurpõhjuse naelapea pihta. Tuleb otsida seda naelapead, mitte sümptomitele leevendust.

Haigustel ja kehalistel ebamugavustel on erinevaid tekkepõhjuseid. See võib olla loodud inimese enese poolt olemasolevas elus, kus meil kõigil on omad nõrkused mõtte-emotsinaaltasandil, mille kaudu me ise loome endale kannatuse(d).

Probleemi algpõhjus võib ulatuda ka varasemasse kehalisusesse, kus mingi kindel mõttemuster, mis alati väljendub konkreetses käitumises, on jäänud lahti harutamata. Kuna minevik eksisteerib (on elus) ka praegusel hetkel, saab sellest sõlmest vabaneda. Jällegi on vaja naelapea üles leida.

Kannatust võib luua meile ka esivanemate pärand – kõik, mis neil lahendamata on jäänud, jääb järeltuleva põlvkonna kanda. Ja iga inimene on saanud siis vastavalt oma pärandi, millega tuleb seista silmitsi, see lahendada ning seejärel üleneda. Elu ei ole ülekohtune, meile on mõõdetud meie endi järgi.

Probleemid võivad olla alguse saanud ka füüsilis-emotsionaalsest traumast, kus inimene on saanud tugeva vigastuse osaliseks ja tugeva seonduva emotsiooniga (laetusega) on loodud informatiivne väli inimese struktuuri, mis hiljem seletamatu vaevusena inimest painama hakkab ning tavapärasele ravile alluda ei taha.Eelmine
Tüdimus kui vabanemise algus
Järgmine
Paast kui vaimse arengu kiirendaja

Lisa kommentaar

Email again: