Karmalised ilmingud avalduvad suutmatuste ja hirmude kaudu

Jõetus tulla toime mingi olukorraga, suutmatus midagi alustada või lõpetada, konkreetsete nähtustega seotud sügavad hirmud vihjavad kausaalsetele teguritele - karmalistele ühendustele inimese informatsiooniväljas.

Need ühendused on informatsioon, mis mõjutab inimese tunde, mõtte- ja vaimuelu. Need on tegurid, mis esmapilgul takistavad inimese arenguprotsesse, liikumist oma teel mõtestatuma elu suunas. Samas, kogedes erinevaid takistusi, ebaõnne, kannatusi, toimub meis süvenemine. Inimesed ei ole täna oma arengus sealmaal, kus nad suudaksid arengus püsida ilma kannatusi kogemata. Üpris sageli tähendavad tänased keerulised olud midagi head homse suhtes. Ükski raamat, koolitus ei asenda hingelist läbielmist. See protsess, suutmatused selles kogemuses, näitab inimese piiratust, ja on ühtlasi ka õpetus, kuidas õppida toetuma usule, lootusele ja armastusele ehk mitte ühelegi välisele tegurile. Kui inimene leiab ennast sellises olukorras, on tal ühtlasi avatud uks tõelisele väele ja potentsiaalile. Seal, kus on sisemine alistumine, on alati ka vägi ja jõud. Õndsust saab kogeda vaid see, kes teab, mis on kannatus. Kriisist saab alati valguse allikas, edasiminek, ülendumine.

Kõige suurem väljakutse on jõuda maisest mõttest kaugemale ehk siis valdavalt me loome oma homset läbi maise mõtte, me lähtume sellest, sest askelduste keskel kaotame me oma intuitiivsuse, kontakti kõrgemaga eneses. Kahtlus, ebakindlus ja hirmud tulevad kõik sealt.

Maine mõte on alati seotud kontrolliga, kellel rohkem, kellel vähem. Me loome illusiooni, et elu peaks just nõndaviisi minema, nagu me tahame ja arvame ning üritame eluvoolu jõuliselt hoida just enda loodud sängis. Loodud säng võib olla õige, aga võib-olla on viis ja tee, mis on veel õigem. Inimene, kui ta just liigselt üle ei mõtle, kui kahtlused ja enese usaldamatus, madal enesehinnang temast võitu ei saa, tunneb oma tee ära.

Meil kõigil on oma haavad, nende olemasolu on meie tarkuse allikaks. Inimene on kui bioloogiline arvuti ning haavad on ebaterved pildid, mis on "kuvatud" elavatena inimeses. Ebaterve pildi teadvustamine, sellest arusaamine sünnitab tarkuse. Osadel piltidel inimese infoväljas on nö karmalukk peal. See viitab kogemusele, olukorrale, mis on visa kaduma. See on inimese rist ja õpetaja - tasakaalutus, mida inimene peab kogema, kausaalne vastus vastandile, mille inimene kunagi lõi ning läbi selle äärmuse kogemise jõuab inimene taas tasakaalupunkti eneses.


22. mail toimub Katku Kojas Kesk-Eestis naise ja mehe metafüüsika loeng-praktika. Registreerimine avatud elli@kaksikleek.ee

Eelmine
Et uuesti sündida, peab vana meis surema
Järgmine
Ettevõte kui selle looja alateadvuse peegeldus

Lisa kommentaar

Email again: