Sildid:

Intuitsioon juhatab su järgmist sammu

Kiirete muutuste ajal tuleb oma samme seada intuitsioonist lähtuvalt, selleks on vaja ületada loogiline intellekt, alles siis saab tõeline hingejõud inimeses rakenduda. Intellekt peab olema vaimsete jõudude teenistuses, mitte vastupidi.

Intuitsioon on midagi palju enamat kui loogilis-intellektuaalne mõtlemine. Selleks, et sisse lülitada oma intuitsioon, tuleb muuta oma elamise rütmi aga ilmselt ka kohta, sest koha egregor kujundab inimese mõtteid ja hoiakuid. Alustada päeva varem, lugeda vaimset kirjandust, tegeleda vaimuga ning mitte lasta asistel mõtetel kohe päeva alguses enesest võitu saada. Kui me elame ja töötame tehislikus keskkonnas, tuleb meil päeva siseselt leida aega, et ennast teisele, tunnetuslikule režiimile viia. Ringi tormamise asemel tuleb meil esitada küsimusi – kes ma üldse selline olen, mida ma siin teen, kuhu liigun?

Selleks, et intuitsiooni tugevdada, tuleb lahti haakida trendidest, teiste kopeerimisest, moest, nii-nagu-kõik-teised elamise viisidest, illusioonidest. Tuleb õppida aru saama vormidest, mustritest mida vanemad ja suguvõsa on meisse loonud. Meie automaatsed reaktsioonid ja hoiakud kuuluvad ka sellesse kategooriasse. Nõnda äratame me üles, saame kontakti oma hingetarkusega. Ainult nõnda luuakse side kausaalse mäluga.

Intuitsioon töötab tundmuse kaudu, iga kord kui on tundmus aga loogika ning intellekt ei suuda seda kuidagi seletada, on intuitsioon meil töös. See pole midagi, mis hekseldub meie peas ööd ja päevad. Kõige lihtsam viis mõtterattalt maha saamiseks on minna loodusesse või veel parem – elada looduses. Võime elada kärast-möllust eemal on küpsenud hinge tunnuseks. Sest...

"Ülemaks kui hõbevara,

Kallimaks kui kullakoormad,

Tuleb tarkus tunnistada."

Intellekti ülistamine on viinud olukorrani, kus me istume oma peades, üritame oma elu välja mõelda ja siis igapäevaselt proovime oma elu suunata sellesse väljamõeldud raami, oleme seda tehes kammitsais, pinges ja ei suuda lõdvestuda kui selleks on aeg ja koht, oleme kurnatud ning emotsionaalselt näljased.

Kui teatud inimesed või inimhulgad välja arvata, elame me vaimu eitamise ajastul. Praegune olukord maailmas on selle kõige ehedamaks tunnistuseks. Tehnogeense maailma pealetung on ühele inimhingele üpris lämmatav – ülim intellektuaalsus, tundesoojuse kadumine, tehnoloogia ülistamine muudab maailma külmaks, tundetuks ja robotiseerunud paigaks. See on inimarengu tupiktee, millest ärksamad saavad aru, enamus aga mitte. Nagu personaalsel, nii ka kollektiivsel tasandil on ülim kannatus see, mis arengutrajektoori muudab.

Inimeste ja inimkonna ülesanne praegu on ärgata oma mõtetes, tunnetes ja tahtes sellele, kes on tema initsiaator, kelle mõtteid ta mõtleb ja kelle heaks tegutseb. See tuleb läbi tunnetada ja ära tunda.


Pane ennast kirja naise ja mehe metafüüsika loeng-praktikale 21. augustil, kus läbivaks teemaks on kutsumus ja eneseteostus naisena, mehena, paaris. Kohtade arv piiratud.
Lisainfo ja registreerimine:
elli@kaksikleek.ee
Eelmine
Süstida või mitte ? 2.osa
Järgmine
Tugev immuunsüsteem sõltub eeterkehast

Lisa kommentaar

Email again: