MAAGILISE VÄEGA NUKUD

Näib, et "Maagilise väega nukud" raamatu puhul on tegemist igati asjaliku ja ülevaatliku teosega, mis on kirjaniku ja Tartu mänguasjamuuseumi rajaja Tiia Toometi põhjalik uurimustöö nukkude kasutamisest erinevatel aegadel ja piirkondades.

 On rõõm, et Tiia Toomet teab, et nukud ei ole mõeldud (vaid) halva tegemiseks. Ja, et tihti esimene reaktsioon nende suhtes on hirmutav kuna kollektiivses teadvuses on informatsioonipilt sellest, et nukud on kurjast. See ei ole tõde. Kõigel loodul on mõjuväli. Ja tundlikumad inimesed võivad tunnetada ning näha loodud nähtuste, kunstiteoste energiavälja, sinna tahtlikult salvestatud energeetilist informatsiooni ja loojast inimteadvuse (kunstniku)
puhtust. Nii, et see, kas nukk on loodud Kõrgeima(ks) hüvanguks, sõltub nuku loonud inimese taotlustest ning valguse hulgast temas. Iga nähtus, asi ja ka iga nukk kannab niikuinii oma olemuses
informatsiooni, mitte vaid käsitööna valminud asjad vaid ka masinatega (masstoodanguna) toodetud esemed. Teadjad teavad, mida nad loovad ja nukusse sisestavad. Eriti kirgast elu täis on käsitööna rituaalselt valminud looduslikest materjalidest väeesemed. Nukk saab mõjuda tervendavalt, kaitsvalt, avardavalt, puhastavalt ja veel kõikvõimalikul moel, mis informatsioon temasse valatud on. Nukk saab mõjuda passiivselt aga järjepidevalt ning rituaalselt ja vaid aktiivsel kasutamisel.

Vaata intervjuud Tiia Toometiga:

https://menu.err.ee/287980/tiia-toomet-voodoo-on-muutunud-kommertsiksEelmine
KUI LOORID LANGEVAD
Järgmine
Eluraskused KUI õppetunnid

Lisa kommentaar

Email again: